Buli (I)
Kiedy w planach mamy generalny remont mieszkania lub choćby samej łazienki, logistyka całego przedsięwzięcia może być zaskakująca. Przeprowadzenie prac remontowych w mieście, wiąże się z problemem składowania gruzu (odpadów remontowo-budowlanych). Czym są kontenery na gruz i odpady budowlane? Jakie są ich rodzaje? Co wybrać kontener na gruz, czy worek?
Mieszkając w mieście, nasza przestrzeń jest ograniczona. Teren wokół bloku, czy osiedla jest szczegółowo zagospodarowany i nie możemy sami decydować o tym, gdzie będziemy mogli wyrzucać gruz. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszych profesjonalnych usług, które ograniczają do minimum zaangażowanie klienta.
Pokaż Notę PrawnąUkryj Notę Prawną
§1
Zleceniobiorca odbiera odpady remontowo-budowlane inne niż niebezpieczne oraz papa;
Nie odbieramy odpadów komunalnych, samochodowych, elektroodpadów, niebezpiecznych oraz asfaltu;
§2
Zleceniodawca jest zobowiązany do wskazania odpowiedniego miejsca do ustawienia kontenera w momencie przyjazdu kierowcy pod wskazany adres. W przypadku braku możliwości ustawienia kontenera w odpowiednim miejscu Klient zobowiązany jest do uregulowania na miejscu kosztów związanych z dojazdem zależnych od lokalizacji bądź wskazania innego miejsca. W przypadku braku możliwości odbioru kontenera Klient zobowiązany jest do pokrycia kosztów pustego podjazdu oraz naliczona zostanie opłata za przedłużenie czasu postoju kontenera (jeśli przekroczony zostanie termin 7 dni -zgodnie z §2).
§3
Zleceniodawca zobowiązany jest do zdobycia odpowiednich zezwoleń dotyczących: zajęcia pasa drogowego, miejsca ustawienia kontenera itp. Ciężar uzyskania pozwolenia oraz koszty związane z jego uzyskaniem spoczywają na Zleceniodawcy. Skutki prawne wynikające z nieuzyskania takiego pozwolenia obciążają Zleceniodawcę;
§4
Za kontener oraz jego obręb przez cały okres wynajmu odpowiada Klient- wszelkie
uszkodzenia Klient zobowiązany jest naprawić bądź pokryć koszty napraw;
§5
Kontener jest przeznaczony do przewozu odpadów suchych;
§6
Bezwzględnie zakazane jest palenie odpadów w kontenerze lub jego bliskim obrębie;
§7
Zakazuje się ładowania odpadów na wysokość większą niż 30 cm ponad burtę boczną,
w przypadku gruzu zakazuje się ładowania odpadu ponad burtę boczną;
§8
Jeśli zostanie przekroczona dopuszczona w §8 norma Zleceniobiorca zastrzega sobie prawo do naliczenia dopłaty za ponadnormatywne załadowanie kontenera bądź pozostawienia nadmiaru odpadów w miejscu ustawienia kontenera na odpowiedzialność Zleceniodawcy.
§9
W momencie odbioru kontenera powinny znajdować się w nim tylko i wyłącznie odpady zadeklarowane w trakcie składania zamówienia, zgodne z uregulowaną opłatą.
W przypadku stwierdzenia W przypadku stwierdzenia rażących różnic Zleceniodawca zobowiązany jest do wyrównania różnicy w cenie.
§10
Maksymalna masa odpadów znajdujących się w kontenerze nie może przekroczyć 5t, w przypadku kontenerów 2m3 maksymalnie 2t.
$11
W przypadku zlecenia od podmiotu innego niż osoba fizyczna Zleceniodawca zobowiązany jest do wystawienia KPO w BDO lub podpisania oświadczenia o braku obowiązku posiadania wpisu - w innym przypadku odbiór odpadów nie będzie możliwy!!!!
Ostania aktualizacja:
2024-09-30